Chelsea Market

Rynek Chelsea

A

Apurva Sinha

·6 min read

Chelsea Market zajmuje cały kwartał, na którym znajduje się hala gastronomiczna, centrum handlowe i budynek biurowy, po zachodniej stronie Manhattanu w Nowym Jorku.

Na tym modnym targu znajdują się galerie sztuki, bary na dachach, muzea, liczne sklepy i restauracje Chelsea Market. Mieszka tam liczna społeczność LGBTQ.

To jedna z perełek miasta, w której regularnie odbywają się wystawy i praktycznie każdego wieczoru otwarte są galerie.

Uzyskaj wskazówki

Historia Chelsea Market

Czy wiesz, że ciasteczka Oreo zostały wynalezione właśnie tutaj?

Zbudowany w latach 90. XIX wieku, targ pierwotnie mieścił się na terenie kompleksu fabrycznego National Biscuit Company.

Fabryka rozwijała się do 1958 roku, po czym przeniesiono ją na przedmieścia.

Po wycofaniu się przedsiębiorstwa dzielnica podupadła aż do lat 90. XX wieku, a kompleks przebudowano i przekształcono w piękny targ.

Obsługiwane przez GetYourGuide

Godziny otwarcia Chelsea Market

Targ Chelsea jest otwarty codziennie od 8:00 do 21:00. Wstęp jest bezpłatny.

Na obejrzenie stoisk i zjedzenie posiłku należy przeznaczyć od 2 do 3 godzin.

Najlepszy czas na odwiedzenie Chelsea Market

Jeśli chcesz mieć więcej swobody, dobrym pomysłem jest odwiedzenie targu zaraz po jego otwarciu lub późnym popołudniem.

Unikaj chodzenia na zakupy w godzinach lunchu, ponieważ pobliscy pracownicy gromadzą się na rynku między 12:00 a 14:00.

Ponadto w weekendy, szczególnie w soboty, gdy zaczynają się godziny szczytu, tłumy są gęstsze.

Jeśli więc wolisz cichsze miejsca, wybieraj się tam w dni powszednie.

Czego można się spodziewać na targu Chelsea

Znajdujący się w dzielnicy Chelsea na Manhattanie targ oferuje szeroką gamę lokali gastronomicznych, które przyciągają zarówno miejscowych, jak i turystów.

Możesz przechadzać się po rynku, by zjeść lunch, napić się drinka lub zrobić zakupy przy jednym z oryginalnych straganów.

Nie tylko jedzenie, ale także piękny wystrój, ceglana architektura i energia przyciągają co roku ponad sześć milionów turystów z kraju i zagranicy.

Czego można się spodziewać na targu Chelsea
Zdjęcie: Chelseaflea.com.

Co jeszcze można znaleźć?

Jeśli chcesz dokładniej poznać rynek, możesz odwiedzić ekskluzywne butiki odzieżowe, sklepy na targu Chelsea oraz rozmaite sklepy z czekoladkami i kwiatami.

Podczas spaceru po rynku natkniesz się na słynną studnię życzeń, przy której możesz spełnić życzenie.

Wodospad Chelsea Market to miejsce, w którym możesz spełnić życzenie, wrzucając do wody dziesięciocentówki i pięciocentówki.

Po zaspokojeniu głodu możesz obejrzeć lokalne dzieła sztuki i rzemiosła w Artists and Fleas.

To miejsce, w którym kupujący i twórcy spotykają się, by dać się odkryć.

Najlepsze jedzenie na Chelsea Market

Ta światowej sławy hala gastronomiczna w Nowym Jorku oferuje odwiedzającym mnóstwo świeżych produktów, najwyższej jakości mięsa, serów rzemieślniczych i importowanych włoskich produktów suchych.

Od klasycznej kuchni francuskiej po japońskie sushi i tacos – w Chelsea Market zaspokoimy wszystkie Twoje kulinarne zachcianki.

Jak dotrzeć do Chelsea Market?

Do targu można łatwo dotrzeć na kilka sposobów, gdyż znajduje się on w dzielnicy Meatpacking District pod adresem 75 Ninth Ave, pomiędzy 15th Street i 16th Street w Nowym Jorku.

Metrem – wsiądź do pociągu linii A, C, E lub L i wysiądź na stacji 14th Street, a następnie idź na zachód do Ninth Avenue.

Autobusem - autobus M11 dowiezie Cię do Ninth Avenue oraz pomiędzy 15th i 16th Street.

Samochodem - Możesz zaparkować samochód tuż przy wejściu na West 15th Street, tuż przy targu.

Jeśli masz mało czasu lub chcesz zwiedzić wszystko w ciągu jednego dnia, możesz zarezerwować z wyprzedzeniem wycieczkę z przewodnikiem po Chelsea Market,

Atrakcje na Chelsea Market

W Nowym Jorku znajdziesz duży wybór znakomitych restauracji i stylowych sklepów.

Chelsea Market to jeden z najsłynniejszych targów żywności w Nowym Jorku, który oferuje wszystkie smaki.

Skorzystaj z tej listy i odkryj najlepsze atrakcje Chelsea Market w Nowym Jorku.

Zjedz w najlepszym wydaniu

Chelsea Market słynie przede wszystkim z lokali gastronomicznych. Na pierwszym piętrze możesz przespacerować się po nim i odkryć fantastyczną gamę restauracji, od food trucków po piekarnie.

Na jednym targu możesz jeść małe porcje na bieżąco i próbować wszystkiego.

Zjedz w najlepszym wydaniu
Zdjęcie: Filaga.com.

Restauracje na Chelsea Market: koniecznie spróbuj

  • Filaga Pizzeria: Klasyczna Margherita czy Wegańska
  • Dickson's Farmstand: brukselka z boczkiem i pieczony kurczak z ziemniakami
  • Lobster Place: ostrygi, gotowany na parze homar i rolki sushi
  • Chleb Amy: Kanapki, sałatki, ciasta, ciasteczka i muffiny
  • Pączki: z cynamonem i cukrem, z cytryną i limonką, z coco loco lub z jagodami bananowymi
  • L'Arte del Gelato: Cannella i Stracciatella
  • Chelsea Wine Vault: Wina

Sklepy handlowe

Oprócz znakomitej oferty gastronomicznej, na Chelsea Market znajduje się też kilka fajnych sklepów.

Znajdziesz u nas wszystko – od prezentów po kwiaty i artykuły gospodarstwa domowego – w jednym miejscu.

Sprzedawcy są otwarci w soboty i niedziele i oferują odzież vintage, antyki, biżuterię i wiele innych.

Kup bilety na wycieczkę z przewodnikiem po High Line, Vessel i Meatpacking District i odwiedź Chelsea Market, aby zapoznać się ze stoiskami z żywnością światowej klasy.

Uwaga: Z Hudson Yards do Chelsea Market dojedziesz w 30 minut.


Słynne sklepy na targu Chelsea Market: koniecznie odwiedź

  • Bowery Kitchen Supplies: Raj dla szefów kuchni
  • Posman Books: Książki i oryginalne pocztówki
  • Kosze Chelsea Market: smaczne pamiątki i przysmaki
  • Artyści i pchły: biżuteria, ubrania, akcesoria i obrazy

Odkryj dzielnicę Meatpacking

Najpopularniejszą atrakcją Chelsea Market jest duża hala gastronomiczna i centrum handlowe, zajmujące cały blok.

Historycznie było znane jako obszar przemysłowy pełen rzeźni i zakładów pakujących.

Jednak po rozpoczęciu rozbudowy, dzielnicę odrestaurowano jako modną dzielnicę z restauracjami, barami, klubami nocnymi i butikami.

Obecnie jest to targowisko, na którym można znaleźć wiele stoisk z żywnością oraz sklepy specjalistyczne oferujące książki, przyprawy i artykuły kuchenne.

Niektóre z najlepszych sklepów z dziełami sztuki i artykułami luksusowymi w dzielnicy Meatpacking

  • Muzea: Whitney (2015)
  • Galerie sztuki współczesnej: pokazy filmowe, koncerty i czytania
  • Sklepy z modą: Christian Louboutin, Carlos Miele, Jean Shop, Charles Nolan lub Alexander McQueen
  • Sklepy z artykułami dekoracyjnymi: Hudson Furniture Inc. (419 West 14th St.)
  • Elektronika: Apple Store (401 West 14th St.)

Często zadawane pytania

Dlaczego Chelsea Market jest sławny?

Czy warto odwiedzić Chelsea Market?

Ile czasu zajmuje przejście przez Chelsea Market?

Co jest sprzedawane na Chelsea Market?

Czy Chelsea Market jest połączony z High Line?

Obraz wyróżniony: ChelseaMarket.com